Automaty vendingowe są obecnie popularnym rozwiązaniem, które umożliwia szybki dostęp do różnych produktów przez całą dobę. Dzięki nim można z łatwością zakupić napoje, przekąski, a nawet gotowe dania, co sprawia, że są one wygodnym i praktycznym wyborem dla wielu miejsc.
Automat vendingowy – lepszy zakup czy najem?
Gdy chcemy ustawić automat sprzedający, w pierwszej kolejności konieczne jest określenie sposobu jego użytkowania. Do wyboru mamy dwie opcje – zakup albo najem automatu od firmy, która zajmuje się dostawą i obsługą tego typu maszyn. Co wybrać?
1. Zakup automatu vendingowego
Zasadniczo zakup związany jest z większymi kosztami. Wynoszą one do kilkudziesięciu tysięcy złotych za zaawansowaną maszynę. Przykładowo więcej zapłacimy za model z młynkiem i zaparzaczem kawy oraz z ekranem dotykowym niż za ten bez tych komponentów, który przygotowuje napoje z gotowych mieszanek.
Oczywiście, musimy pamiętać również o tym, że w tym przypadku koszty związane z obsługą, konserwacją i serwisem automatu leżą po naszej stronie, co jest dodatkowym obciążeniem finansowym.
2. Najem automatu vendingowego
Bardziej opłacalnym rozwiązaniem pod kątem wstępnych kosztów jest z kolei współpraca z firmą, która ma w tym zakresie doświadczenie – As Vending. W tym przypadku odpada koszt automatu vendingowego związany z jego kupnem, co znacznie ułatwia jego ustawienie nawet przy ograniczonych środkach finansowych.
Jest to doskonałe rozwiązanie dla firm, biur, instytucji publicznych oraz innych miejsc, gdzie dostęp do szybkich przekąsek i napojów jest mile widziany. Automaty vendingowe mogą zwiększyć komfort pracowników i klientów, a także podnieść atrakcyjność danej lokalizacji.
Dodatkowo współpraca z firmą As Veding pozwala na uzyskanie dostępu do szeregu usług, takich jak montaż, serwis oraz dostawa produktów. To znaczne ułatwienie, ponieważ nie trzeba zajmować się tym we własnym zakresie.
Jakie są koszty związane z postawieniem automatu vendingowego?
Postawienie automatu vendingowego wiąże się z kilkoma istotnymi kosztami, które warto wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji.
Z firmą As Veding postawienie automatu może być całkowicie bezpłatne, a w niektórych przypadkach firma ta nawet płaci za dzierżawę powierzchni. Dodatkowo, trzeba uwzględnić koszt zużycia energii elektrycznej. W zamian firma może zarabiać na sprzedaży produktów, ale sam montaż, serwis i inne usługi są dla wynajmującego darmowe.
Ustawienie automatu vendingowego wymaga wybrania odpowiedniej lokalizacji do automatu oraz doprowadzenia do niej odpowiednich instalacji – głównie elektrycznej, czasami też wodnej, gdy automat ma mieć stały dostęp do wody do przygotowywania napojów.
Jeśli zamierzamy ustawić automat w miejscu, które do nas nie należy, trzeba liczyć się z kosztami dzierżawy, czyli opłaceniem czynszu za daną powierzchnię.
Ile kosztuje utrzymanie automatu sprzedażowego?
Musimy pamiętać o tym, że na koszt automatu vendingowego składa się nie tylko jego ustawienie i podłączenie, ale także regularne koszty utrzymania. Ile one wynoszą?
Koszty związane z utrzymaniem odnoszą się głównie do wydatków na energię elektryczną, wodę, a także produkty do maszyny, jej konserwację i serwis.
Gdy natomiast maszynę wynajmujemy od firmy As Vending, wówczas całość wydatków pokrywa nasza firma. Dzięki temu, możemy skupić się na innych aspektach prowadzenia działalności, bez obawy o dodatkowe koszty związane z dostarczaniem produktów, serwisem czy naprawami maszyny, co czyni taką współpracę bardziej wygodnym rozwiązaniem.